Podłączenie oryginalnej anteny GPS do radia z androidem

Czy istnieje możliwość podłączenia oryginalnej anteny GPS do nowego radia z androidem? Czy będzie działaś oryginalna antena GPS z radiem? Jak podłączyć oryginalną antenę GPS z nowym radiem?

W poprzednim wpisie opisałem wymianę oryginalnego radia (Sirius Navigation MyGig) na nowe z androidem. W zestawie z nowy radiem dostałem, między innymi, antenę GPS do podłączenia, lecz mój WK ma „swoją” na wyposażeniu. Postanowiłem podłączyć już istniejącą, wbudowaną, i zobaczyć czy będzie różnica w jakości sygnału.

Nowe radio ma gniazdo do połączenia anteny GPS typu SMA. Antena, która jest zamontowana na wyposażeniu mojego Jeepa zakończona jest żeńską wtyczką typu C. Aby połączyć obie rzeczy należy kupić przejściówkę C <-> SMA.

Kilka dni temu dotarła do mnie potrzebny adapter.

 

Poniżej prezentuję zrzut ekranu z aplikacji GPS Test z podłączoną anteną, która była dołączona w zestawie z radiem, po około 15 minutach zbierania sygnału. Antena leżała sobie na środku deski, tuż pod przednią szybą.

Tu z kolej jest screen z podłączoną anteną, w którą seryjnie był wyposażony mój Jeep. Tak jak poprzednio, po około 15 minut zbierania sygnału.